Odchyt domén

Co je odchyt domén?

Odchyt domén je zjednodušeně nová registrace domény po jejím uvolněním. Zní to jednoduše, ale celý proces je trošku komplikovanější. České domén se uvolňují nahodile během dne, takže jejich odchyt se dělá za pomocí robotů a scriptů.

Proč se domény odchytávají?

Většinou na následný prodej, nebo na využití v oblasti SEO. Další věcí je odchyt domén kvůli spekulaci, kdy na ní původní majitel zapomene a ten, kdo jí odchytává spoléhá na to, že jí dotyčný od něj poté odkoupí. Další možností je využití parkování domén (podívejte se na článek: Parkování domén – nová česká služba), nebo na další prodej obecně.

Kdo u nás chytá domény?

dAukce.cz

Asi nejznámější a nejvíce využívaná veřejná služba na odchyt domén je od dAukce.cz (pozn. registrátor KRAXNET). Zaregistrovat se do ní může kdokoliv a cena jedné domény (pokud v aukci nikdo nepřihodí) začíná na 200 Kč bez DPH.

Onebit.cz

Onebit na svých stránkách nabízí odchyt domén. Službu mají nazvanou jako přednostní registrace domény. Objednat si tuto službu může kdokoliv ale..

Cena za úspěšnou registraci domény je 500 Kč bez DPH + cena za registraci domény dle ceníku.

Zoner (Czechia)

Zoner rovněž nabízí veřejnou službu na odchyt. Jak služba funguje popisují v článku Speciální registrace domén CZ a dle platného ceníku lze zjistit to, že:
Cena za odchyt je 500 Kč bez DPH + cena za registraci domény dle platného ceníku.

Gigaserver

Na závěr Gigaserver. Ti nabízejí odchyt domény za 100 Kč bez DPH + cena za registraci domény dle platného ceníku.

Více informací o odchytech domén

Více informací o odchytech domén naleznete v rozsáhlém článku: Odchyt domén v roce 2021

Podobné příspěvky